Türkiye Ulusal Ajansı’ndan SETA’ya Rekor Hibe

Türkiye Ulusal Ajansı’nın (TUA), 2023 yılı Erasmus programlarına yönelik hazırlanan projelere sağlayacağı hibelerden yararlanan kurum ve kuruluşlar belli oldu.

Birgün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre hibe desteğine yönelik listeler, iktidara yakınlığıyla bilinen SETA’ya aktarılan paranın büyüklüğünü gözler önüne serdi.

TUA iki farklı program kapsamında hibe için başvuran SETA’nın projesine onay verdi. Vakfın, “Göçmenlerin Toplumsal Hayata Adaptasyonları ve Rehabiliteleri” projesi için azami 41 bin 20 avro verildiği kaydedildi. Vakfın, “Bilgi ve Veri Güvenliği ile Güçlendirilmiş Sivil Toplum Çalışmaları” projesine ise yüklü bir hibe sağlandığı belirtildi. SETA’nın projesine sağlanacak azami hibe tutarı kayıtlara, 250 bin avro olarak geçti. Böylelikle SETA’ya, iki farklı projesi için Türkiye Ulusal Ajansı’ndan toplam 291 bin 20 euro hibe desteği sağlandı.

NE OLMUŞTU?

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmalar Vakfı, 2019 yılında yayımladığı, “Uluslararası Medya Kuruluşlarının Türkiye Uzantıları” başlıklı raporda, yabancı basının Türkçe servislerinde çalışan gazetecileri hedef aldı. Raporda, gazeteciler özgeçmişleriyle tek tek listelenerek, yaptıkları sosyal medya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir