Aslı Baykal’dan Odatv’ye mektup

Odatv’de dün “Ankara kulisi: Baykal’ın çocukları birbirine düştü” başlıklı bir haber yayınlandı.

Haberde CHP’nin Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde yapmayı planladığı anma töreni için kızı Aslı Baykal’ın arandığı,“Babanız Deniz Baykal’ı anma toplantısında sizleri de aramızda görmek istiyoruz” denildiği ifade edildi. Aslı Baykal’ın ise “Ataç Baykal varsa ben o törene katılmam” şeklinde bir yanıt verdiği kaydedildi.

İşte o haber:

Ankara kulisi: Baykal’ın çocukları birbirine düştüGüncel

ASLI BAYKAL’DAN ODATV’YE MEKTUP

Yayınlanan haber üzerine Aslı Baykal Odatv’ye bir mektup gönderdi.

İşte o mektup:

“CHP’nin, askeri darbe ile kapatılmasından sonra ikinci kez açılmasını sağlayan Rahmetli Deniz Baykal’a sağlığında ‘bilinci yerinde değil, hakkında fezleke düzenlenmeli, milletvekilliğinden istifa etmeli, onu bile yapamaz, ailesi ettirmeli’ gibi sözler sarfeden Ali Mahir Başarır grup başkanvekili yapılarak onurlandırıldığı bir yapıda düzenlenen törene katılmam söz konusu değildir.

Babamın hastalığı sırasında onunla kalarak yakından ilgilendim doğal olarak. Yanına kimin gelip kimin gelmeyeceği ve tvnin satışı konularında söz sahibi olan ben değil babamdı. Her gün mutlaka ziyaretçisi oldu, bu hastane çalışanları tarafından da gözlendi.

Babam devlet mezarlığında yatıyor. Her isteyen ve onu gerçekten sevip icazete ihtiyaç duymayan her şahıs istediği her zaman gidip mezarı başında anma yapabilir, aynı benim gibi.

Dileyen uygun bir yer bulup toplantısını düzenler, icazet istemiyorsa, korkusu yoksa kendi ufak çıkarları için. Dedikodu ile zaman geçirmekten parti ile ilgilenen yok.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir