Sinan Ateş cinayetinde yeni gelişme: Polis tutanağı kayboldu

Sinan Ateş suikastının tutuklu sanığı Tolga Demirbaş’ın MHP’li Olcay Kılavuz’un da bulunduğu evden gözaltına alınmasına dair polis tutanağının kaybolduğu ve bu nedenle savcıların MHP’li Kılavuz’u dosyaya dahil edemediği iddia edildi.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’in 30 Aralık’ta Ankara’da uğradığı silahlı saldırıda öldürülmesi sonrası başlatılan soruşturmaya ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı.

Suikast öncesi konum bilgisi paylaşmak ve tetikçi Eray Özyağcı’yı kaçırmakla suçlanan tutuklu sanıklardan eski Ülkü Ocakları Genel Merkez yöneticisi Tolgahan Demirbaş, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un da bulunduğu evde gözaltına alınmıştı.

DW Türkçe’nin haberine göre, Demirbaş’ın o evde yakalanmasına ilişkin polislerin tuttuğu tutanak ortadan yok oldu. Savcılığın soruşturma dosyasına tutanak girmedi. Ve bu nedenle savcılık Olcay Kılavuz hakkında herhangi bir işlem yapamadı.

30 ARALIK’TA SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAMIŞTI

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Ateş, 30 Aralık’ta Ankara’nın Çankaya ilçesinde motosikletli iki kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. Başından yaralanan Ateş, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Cinayetle ilgili soruşturma MHP’li isimlere uzanmıştı. Şimdiye kadar MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Ufuk Köktürk, iki özel harekât polisi, cinayeti organize etmekle suçlanan Doğukan Çep, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Emre Yüksel ve tetikçi Eray Özyağcı’yı Ankara dışına çıkardığı iddia edilen Tolgahan Demirbaş dahil 21 kişi tutuklanmıştı. Tetikçi Özyağcı, cinayetten günler sonra yakalanıp tutuklanmıştı.

Cinayetin siyasi bağlantısına delili olarak gösterilen olaya ilişkin çarpıcı bir gelişme ortaya çıktı.

Suikast öncesi konum bilgisi paylaşmak ve tetikçi Özyağcı’yı kaçırmakla suçlanan Demirbaş, MHP’li Kılavuz’un da bulunduğu evde gözaltına alınmıştı.

Demirbaş’ın o evde yakalanmasına ilişkin polislerin tuttuğu tutanak, “kayboldu”. Üç savcının yürüttüğü soruşturmada iddianame yazımı aşamasına önümüzdeki günlerde geçilmesi beklenirken, tutanak, soruşturmada önemli deliler arasındaydı.

Savcılığın soruşturma dosyasına tutanak girmedi. Ve bu nedenle savcılık, Kılavuz hakkında herhangi bir işlem yapamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir